800 213 213
Logo ke stažení

Logo ke stažení

RBP, zdravotní pojišťovna používá následující loga s tím, že upřednostňuje čtvercové logo s nápisem zdravotní pojišťovna s bílým, sytě modrým či černým podkladem. Plocha kolem loga tvoří ochrannou zónu, kterou je nutno při jeho použití dodržet. Při rozměru bílé plochy pod 30 mm se používá logo bez nápisu "zdravotní pojišťovna". 

Barevná paleta

V paletě hrajou prim dva primární tóny – černá s modrým podtónem a tradiční světle modrá. Doplňkové barvy jsou odvozeny od těchto primárních tónů. Prussian Blue je světlejší verzí, která se používá např. pro background ikon aj. V případě Alice Blue se jedná o decentní background, který se používá ve velké ploše např. na webu. Cyan Process je velmi zřídka používaná barva, která má své využití v backgroundu ikonek, které jsou umístěny na světlém modrém pozadí.

Dodržujte ochrannou zónu loga

Definice ochranných zón vychází z technického rozkresu loga a ze vzájemného poměru jeho částí. Opakováním a násobením jednotek vzniká přirozená optická ochranná zóna, která zaručuje dobrou čitelnost značky. Ochranná zóna vychází ze samotné konstrukce písma a je definována výškou upravené litery „R“ z logotypu.

Varianty loga RBP jsou uloženy v .JPG (RGB, náhledy) a v .PDF (CMYK, křivky).