800 213 213

Výzva Policie ČR pro oběti podvodu na facebookových stránkách RBP 9. listopadu 2023

Dne 11.10.2023 došlo k napadení profilu RBP, zdravotní pojišťovny na sociální síti Facebook, kdy doposud neustanovený pachatel dne 11. 10. 2023 v době od 19:00 do 20:00 hodin na sociální síti Facebook založil falešný profil, který se jevil jako oficiální profil RBP a pod tímto profilem komentoval příspěvky fanoušků oficiálního profilu RBP týkající se soutěže o vstupenky do ZOO Ostrava, kdy ve svých komentářích tvrdil, že konkrétní uživatel sociální sítě Facebook vyhrál soutěž a pro vybrání výhry musí kliknout na odkaz, který jej přesměroval na stránku, kde byl vyzván k zadání osobních údajů, a to včetně čísla kreditní karty.

V souvislosti s prověřováním této události vyzývá Policie České republiky klienty RBP, zdravotní pojišťovny, kteří se stali obětí tohoto podvodu, nechť se přihlásí s uvedením veškerých informací týkajících se předmětného skutku, včetně kontaktních údajů, a to emailem na: epodatelna.policie@pcr.cz nebo prostřednictvím datové schránky: n5hai7v, kdy do předmětu zprávy uvede č.j. KRPT-270575/TČ-2023-070715.


Důležité upozornění - falešný profil RBP na Facebooku

Zveřejněno: 12. 10. 2023

Všimli jsme si, že se na sociální sítí Facebook objevil falešný profil tvářící se jako RBP, zdravotní pojišťovna, který komentoval všechny soutěžní příspěvky s oznámením výher. Od těchto komentářů se distancujeme - je to jasný případ podvodu!


Oznamujeme, že soutěž stále probíhá a my dbáme na to, aby byla férová a transparentní. Důrazně varujeme, nereagujte a neklikejte na odkaz uvedený v komentáři. Falešný účet je nahlášen a falešné komentáře smažeme.