800 213 213

35. ročník Hornické desítky startuje již 5.11.2022! 26. října 2022

Do startu 35. ročníku Hornické desítky schází už pouhé dny.

RBP, zdravotní pojišťovna je dlouholetým partnerem běžeckého závodu Hornická desítka, který pořádá TJ Slezan Frýdek-Místek. Nad nesoutěžním Během pro zdraví, který je určen široké veřejnosti, přebírá tradičně záštitu zdravotní pojišťovna RBP. Jeho start je připraven na 12.40 hodin.

Délka tratě je 1 kilometr a běží se krásným místeckým parkem. V minulosti se účast na tomto závodu postupně vyšplhala téměř k tisícovce běžců, tak jsme zvědavi, zda letos bude rekord překonán!

Oproti ostatním závodům se lze na Běh pro zdraví přihlásit až v den závodu, takže všichni máte šanci se zúčastnit.
Hlavní závody budou odstartovány odpoledne.

  • Závod mílařů na 3,3 km, který je určen pro všechny věkové skupiny s minimálním věkem 11 let (ročník 2011) odstartuje ve 14.00 hodin.
  • Závod mužů a žen na 10 km, který odstartuje ve 14.30 je určen pro běžce s minimálním věkem 14 let (ročník 2007).

Na všechny čeká občerstvení a losování tomboly s hodnotnými cenami, ale i originální pamětní medaile. Na nejlepších šest v každé kategorii čekají při vyhlášení krásné ceny a tričko s emblémem závodu.

Zdravotní pojišťovna RBP pro všechny zájemce z řad účastníků připravila tradiční Stan zdraví s nabídkou měření základních zdravotních hodnot návštěvníků i poradnou z oblasti zdravého životního stylu.

Tak na shledanou v Místku u Národního domu!